mpSOFT

Dokumentacja aplikacji

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


fa2lab:pl:wymiana_grafik

Wymiana grafik

Usługodawca może wymienić wszystkie ikony i grafiki zastosowane w programie mpPhotobook2. W tym celu wystarczy podmienić wybraną grafikę znajdującą się na dysku komputera na jej nową wersję i ponownie uruchomić program mpPhotobook 2.

Większość grafik znajduje się w katalogu aplikacji w podkatalogu Images. W zależności od systemu operacyjnego jest to standardowo jeden z dwóch katalogów:

  • C:\Program Files(x86)\mpPhotobook2\Images\
  • C:\Program Files\mpPhotobook2\Images\

Natomiast kilka plików graficznych znajduje się w podkatalogu Images w katalogu danych aplikacji. W zależności od systemu operacyjnego jest to standardowo katalog:

  • C:\ProgramData\mpSOFT\fa2\Images\ - dla Windows Vista/7/8;
  • C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\mpSOFT\fa2\Images\ - dla Windows XP.

Aby zmienione grafiki zostały włączone do instalatora należy przesłać je do do producenta programu. W przypadku przesyłania większej ilości grafik zaleca się spakowanie ich do pojedynczej paczki w formacie ZIP.

Konfigurację wyglądu innych elementów interfejsu opisano na stronie Interfejs.


Ikony

Ikony stosowane na przyciskach to pliki PNG w rozmiarze najczęściej 32×32 lub 16×16 z przeźroczystością. Nazwa zbudowana jest ze słowa Icon, następnie podany jest domyślny rozmiar (16 lub 32) a potem trzycyfrowy numer ikony. na końcu dodana jest informacja activ lub noactiv która określa czy grafika będzie zastosowana dla przycisków aktywnych czy nieaktywnych.

Szerokość przycisków na głównym pasku ikon dopasowuje się do szerokości umieszczonych na nich grafik. Umożliwia to wstawianie grafik o niestandardowej szerokości.


Inne grafiki

Najważniejsze grafiki jakie może wymieniać usługodawca to:

  • Calibration.png - Grafika do kalibracji monitora.
  • InfoAbout.png - Grafika do wyświetlenia po kliknięciu przycisku Informacje o programie.
  • Logo.png - Logo produktu wyświetlane w prawym górnym rogu głównego okna aplikacji.
  • StartPage1.png - Grafika dla winietki startowej programu (tzw. splashscreen).
  • StartPage2.png - Grafika dla okna startowego.
Ta strona używa plików cookie. Będąc tutaj, zgadzasz się na ich przechowywanie na swoim komputerze. Użytkownik potwierdza również, że przeczytał i zrozumiał naszą Politykę prywatności. Jeśli się nie zgadzasz - opuść stronę.Więcej informacji na temat plików cookie
fa2lab/pl/wymiana_grafik.txt · ostatnio zmienione: 2019/05/07 17:38 przez 127.0.0.1