mpSOFT

Dokumentacja aplikacji

Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


zgml:generuj_plik_rtf

Generuj plik RTF

Generowanie zawiadomień wykonuje się w oknie Generuj plik RTF dostępnym po wybraniu w menu głównym Dokument » Generuj (lub kliknięciu przycisku Generuj na głównym pasku ikon). Przed otwarciem tego okna, najpierw pojawia się okno Parametry które należy zatwierdzić przyciskiem OK.

Okno jest dostępne jeśli wybrany jest poprawny źródłowy Plik GML.

Aby wygenerować nowy dokument, należy w oknie Generuj plik RTF kliknąć przycisk Generuj i z rozwiniętej listy wybrać odpowiedni wzór. Opcje związane z generowaniem pliku określa się w oknie Opcje.

Po wygenerowaniu dokumentów można je ręcznie edytować oraz zapisać do pliku RTF klikając przycisk Zapisz. Wszystkie dokumenty zostaną zapisane do pojedynczego pliku. Włączenie opcji Otwórz RTF spowoduje automatyczne otwarcie zapisanego pliku w domyślnym programie skojarzonym z formatem RTF (np. w programie Word).

UWAGA!
W podglądzie dokumentu nie ma podziału na strony. Jednak po otwarciu zapisanego dokumentu edytorze zewnętrznym (np. w programie Word) każde pismo będzie zaczynać się od nowej strony. Przed wydrukiem należy uważnie przejrzeć cały dokument i ew. poprawić rozmieszczenie treści oraz wybrać właściwy format strony.
Ta strona używa plików cookie. Będąc tutaj, zgadzasz się na ich przechowywanie na swoim komputerze. Użytkownik potwierdza również, że przeczytał i zrozumiał naszą Politykę prywatności. Jeśli się nie zgadzasz - opuść stronę.Więcej informacji na temat plików cookie
zgml/generuj_plik_rtf.txt · ostatnio zmienione: 2023/03/02 17:34 przez mpsoft